Sposoby na odprężenie, relaks, odpoczynek !

Perio-Dens Klinika Stomatologiczna w Bydgoszczy

PERIO-DENS

Sposoby na odprężenie, relaks, odpoczynek !

W obecnym czasie przechodzimy trudne chwile z racji na zagrożenie epidemiologiczne. Wielu z Nas pozostało w swoich domach ze swoimi dziećmi. Jest to czas oczywiście na sprzątanie, wspólne zabawy z dziećmi ale to także CZAS DLA SIEBIE 🙂 Tak więc najbliższe 2 tyg spędzając w domu zadbaj o siebie i swoje dobre samopoczucie. Spowolnienie biznesowe, nieobecność w pracy związane jest ze stresem o “jutro”. Podamy kilka sposobów na odprężenie, relaks, odpoczynek, które możemy w prosty sposób zastosować w swoich domach i poprawić swoje samopoczucie.

Umyj zęby i twarz

Czynność, którą robimy codziennie rano. Ponadto ta aktywność jest sygnałem dla mózgu o rozpoczętym dniu. Nasz mózg otrzymuje informacje, że wszystko jest ok i zabieramy się do pracy. O myciu zębów pisaliśmy artykuł.

perio-dens

Ćwiczenia gimnastyczne – podstawowy zestaw na 15 minut

Zaczynamy od rozciągania, po tym jak się wyspaliśmy rozciąganie bardzo dobrze nam zrobi. Dzięki temu zmobilizujemy wszystkie nasze mięśnie, stawy, ścięgna do pracy.
Rozciągamy się bardzo powoli, zwracając uwagę przy tej czynności na oddychanie. Zasada jest bardzo prosta: wyciągając się WDYCHAMY powietrze, a pochylając się (robiąc skłon) WYDYCHAMY powietrze.

Po rozciąganiu, możemy rozpocząć zestaw ćwiczeń. Jest wiele rodzajów ćwiczeń. Bardzo popularne są zestawy 8 minutowe. Poświęcamy mało czasu, a uzyskujemy bardzo dobre rezultaty. Ponadto wprowadzamy nasz organizm w stan przyspieszonego metabolizmu. Co to znaczy? Nasz organizm przyzwyczaja się do aktywności, uczy się aktywności. Gwarantuje, że ten zestaw pomoże Ci zarówno spalić kalorie jak i wysmuklić sylwetkę. Jeśli stanie się on Twoją poranną rutyną i na stałe zagości do planu dnia, rezultaty bardzo Cię zaskoczą. Nie chcemy rozpisywać Ci teraz dokładnie planu treningowego, a jedynie zasygnalizować, że warto wprowadzić plan aby rozpędzić nasz organizm o poranku. Co więcej takie nawyki to droga do doskonałej figury. Wpisz w wyszukiwarce słowa “TABATA” lub “8-minutowy trening”, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie. To kolejny sposób na odprężenie, relaks, odpoczynek.

perio-dens

Łagodny ruch

Przy wiosennej pogodzie, mając za oknem poranny wschód słońca, jest to idealny moment na spacer. Tak więc delikatny ruch może pomóc wyzwolić stłumioną energię, uwalniając nas od skutków stresu. Już 15 minut spaceru energicznym krokiem przynosi taki skutek. Idąc na krótki spacer możemy porozciągać nasze ciało. Będąc na świeżym powietrzu o poranku, głęboko oddychając, z pewnością się obudzimy, orzeźwimy i uspokoimy.

perio-dens

Delektuj się zapachami

Doskonale odpręża zapach lawendy, mięty pieprzowej i róży. Otocz się tymi zapachami. Co więcej zamknij oczy, włącz ulubioną muzykę relaksacyjną i ciesz się spokojem.

perio-dens

Słuchanie muzyki relaksacyjnej

Muzyka relaksacyjna bardzo relaksuje, odpręża, uspakaja. Tak więc czy masz swój własny zbiór relaksacyjnej muzyki? Jeśli nie to wpisz w wyszukiwarce te słowa, a znajdziesz wiele godzinnych relaksacyjnych sesji muzycznych. Muzyka potrafi nas ukoić. Słuchając muzyki produkuje się serotonina, rozładowująca nasz stres i uśmierzająca ból. Co więcej, udowodnione jest, że muzyka wywiera ogromny wpływ na nasz mózg, a słuchanie relaksacyjnej muzyki sprawia, że czujemy się lepiej. Istnieje bardzo dobrze znana teoria o tym, że częstotliwość 528 Hz dobrze wpływa na nasze ciało. Nazywana częstotliwością Solfeggio.

Jeśli mówimy o muzyce relaksacyjnej to warto powiedzieć o jej wpływie:

  • Odgłosy natury poprawiają naszą koncentrację
  • redukuje postrzeganie bólu
  • poprawia funkcjonowanie naszego mózgu, powoduje wydzielanie serotoniny i endorfin
perio-dens