fbpx

Perio-Dens Klinika Stomatologiczna w Bydgoszczy

PRACOWNIA RTG

Wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt Carestream CS8200 3D

W naszej nowoczesnej pracowni rentgenowskiej wykonujemy zdjęcia zębów, stawów skroniowo-żuchwowych, które służą do dalszej diagnostyki i planowania leczenia stomatologicznego.

Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu marki Carestream CS8100 3D. Wykonujemy zdjęcia 2D, 3D w bardzo wysokiej rozdzielczości, zdjęcia z funkcją HD. Urządzenie Carestream oraz zdjęcia, gdzie pozbywamy się artefaktów (rozbłysków). To unikalna i opatentowana technologia, pozwalająca na porównanie obrazów na żywo automatycznie redukując artefakty metalowe, pomagająca potwierdzić diagnozę i zmniejsza ryzyko błędnej interpretacji.

Tryb EndoHD, zapewnia skany o niezwykle wysokiej rozdzielczości (75 µm), pozwalające zobaczyć nawet najdrobniejsze szczegóły morfologii kanału korzeniowego.

Jedna z najnowszych innowacji firmy Carestream Dental, technologia Tomosharp, łatwo generuje ostre obrazy panoramiczne.

Tomograf Carestream CS8200 3D to nowoczesne urządzenie typu 4-w-1, oparte na najlepszych sprawdzonych technologiach obrazowania i oprogramowaniu firmy Carestream Dental.

W naszej pracowni rentgenowskiej wykonasz następujące rodzaje zdjęć:

Tomografia komputerowa 3d

Tomografia CBCT. Najbadziej precyzyjne zdjęcie 3D w stomatologii. Promienie rentgenowskie pozwalają na wykonanie zdjęć w wielu różnych warstwach i płaszczyznach.

TOMOGRAFIA STAWÓW

Badanie umożliwia jednoczesną ocenę struktur twardych stawu skroniowo-żuchwowego w trzech płaszczyznach.

pracownia RTG
PANTOMOGRAM

Panoramiczne zdjęcie zębów (zwane inaczej pantomograficznym). Obraz rentgenowski pozwala zobaczyć m.in. struktury kostne, zębowe i tkanki miękkie.

ZDJĘCIA PUNKTOWE

RTG punktowe stosuje się w badaniu pojedynczych zębów. Na zdjęciu widoczne są zazwyczaj 3-4 zęby, ich korzenie, zębodoły, korony oraz tkanki.

Tomograf CBCT - Jedno urządzenie daje tyle możliwości !

pracownia RTG
tomografia stomatologiczna

Cennik zdjęć tomografii zębów

Zapoznaj się z cennikiem naszej pracowni RTG -> tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zdjęciach punktowych, zdjęciach pantomogmraficgznych czy zdjęciach CBCT, zapraszamy do przeczytania naszych wpisów.

Masz pytania, potrzebujesz porady lub chcesz umówić się na wizytę? ZADZWOŃ