fbpx

Perio-Dens Klinika Stomatologiczna w Bydgoszczy

IMPLANTOLOGIA

Biokompatybilne wszczepy tytanowe

Czym zajmuje się implantologia?

Implantologia jest to zabieg chirurgiczny wykonywany w warunkach pełnej aseptyki i sterylności polegający na  wszczepianie implantów do żywego organizmu. W tym przypadku to wszczepianie implantów stomatologicznych, czyli uzupełnianie braków w uzębieniu wykorzystując tytanowe implanty stomatologiczne. Zarówno w przypadku pojedynczego braku w uzębieniu czy braku wielu zębów, najlepszym klinicznym rozwiązaniem aby przywrócić naturalny uśmiech jest zabieg implantacji. 

Implant dzięki swoim właściwościom biokompatybilnym jest traktowany przez nasz organizm jak jego naturalna część, w tym przypadku jest to zamiennik naturalnego korzenia zęba. Jest tolerowany przez nasz organizm i znakomicie łączy się z naturalną kością. Dobrze zamocowany implant stanowi doskonałą podstawę do której za pomocą łącznika zostanie przytwierdzona korona protetyczna, czyli nowy sztuczny ząb.

Brak uzębienia powoduje pogorszenie się stanu kości, zanik kości czy wykrzywianiu innych sąsiadujących zębów. Poniżej filmik obrazujący następstwa utraty zębów. 

Implantacją to obecnie najlepsza metoda uzupełnienia braków zębowych. Biokompatybilny tytanowy implant zastępuje korzeń zęba, tworząc integralną część kości. Tym samym sąsiadujące zęby pozostają nienaruszone. Implanty naśladując działanie prawdziwych korzeni zębowych w naturalny sposób przenoszą siłę gryzienia na kości czego nie mamy podczas stosowania mostów czy protez. Stosując implanty kształt naszej szczęki , profil naszej twarzy pozostanie niezmienny.

 

Implantologia Bydgoszcz

Proces Implantacji

Diagnostyka – na podstawie klinicznego badania stanu jamy ustnej pacjenta, tomografii komputerowej, badań RTG lekarz diagnozuje możliwość uzupełnienie braków zębowych za pomocą implantów stomatologicznych. Dobra diagnostyka pozwala dobrać odpowiednią technikę implantacji.

Implantacja – wykonywany w znieczuleniu miejscowym w warunkach pełnej aseptyki i sterylności to proces chirurgiczny polegający na umieszczeniu implantu w kości. Lekarz implantologii wykonuje nacięcie i odsłania kość szczęki w miejscu wszczepu implantu, a następnie wykonuje otwór pod implant przy pomocy wiertła. Wykorzystując różnej grubości wiertła od najmniejszej do największej, kończąc na grubości wprowadzanego implantu. Następnie w otwór wprowadzany jest implant, dokręcony z odpowiednią siłą nie uszkadzając kości. Jest to bardzo precyzyjny i ważny moment aby stabilnie osadzić implant. Po szyciu dziąsła następuje etap gojenia, który trwa od 6 tygodni do kilku miesięcy w zależności od sytuacji klinicznej. Po zakończonym procesie gojenia następuje odsłonięcie implantu i wprowadzenie specjalnego elementu – wymiana śruby zamykającej na śrubę gojącą. Śruba gojąca kształtuje dziąsło tak aby tytanowy implant nie był widoczny. Dziąsło jest ponownie zszywane. Po kilku dniach można ściągnąć szwy. Po około 2-3 miesiącach można rozpocząć etap protetyczny.

Protetyka – po zakończonym procesie gojenia (zakończony proces osteointegracji) można przystąpić do procesu protetycznego. Lekarz pobiera wyciski w celu przygotowania pracy protetycznej. Praca protetyczna powstaje przy współpracy lekarza z laboratorium protetycznym. Największą popularnością cieszą się korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej i korony pełnoceramiczne, które mają najbardziej zbliżone cechy do naturalnych zębów. Po zakończonym etapie protetycznym możemy normalnie gryźć, uśmiechać się jak przed utratą zębów.

Implantologia pomaga odzyskać piękny i zdrowy uśmiech.

Implanty zębów cała szczęka, chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, poznać cenę ?

Masz pytania, chcesz uzyskać szczegóły lub ustalić termin wizyty ?

rejestracja@perio-dens.pl