IMPLANTOLOGIA
Biokompatybilne wszczepy tytanowe
Czym zajmuje się implantologia?
Implantologia jest to zabieg chirurgiczny wykonywany w warunkach pełnej aseptyki i sterylności polegający na wszczepianie implantów do żywego organizmu. W tym przypadku to wszczepianie implantów stomatologicznych, czyli uzupełnianie braków w uzębieniu wykorzystując tytanowe implanty stomatologiczne. Zarówno w przypadku pojedynczego braku w uzębieniu czy braku wielu zębów, najlepszym klinicznym rozwiązaniem aby przywrócić naturalny uśmiech jest zabieg implantacji.
Implant dzięki swoim właściwościom biokompatybilnym jest traktowany przez nasz organizm jak jego naturalna część, w tym przypadku jest to zamiennik naturalnego korzenia zęba. Jest tolerowany przez nasz organizm i znakomicie łączy się z naturalną kością. Dobrze zamocowany implant stanowi doskonałą podstawę do której za pomocą łącznika zostanie przytwierdzona korona protetyczna, czyli nowy sztuczny ząb.
Brak uzębienia powoduje pogorszenie się stanu kości, zanik kości czy wykrzywianiu innych sąsiadujących zębów. Poniżej filmik obrazujący następstwa utraty zębów.
Implantacją to obecnie najlepsza metoda uzupełnienia braków zębowych. Biokompatybilny tytanowy implant zastępuje korzeń zęba, tworząc integralną część kości. Tym samym sąsiadujące zęby pozostają nienaruszone. Implanty naśladując działanie prawdziwych korzeni zębowych w naturalny sposób przenoszą siłę gryzienia na kości czego nie mamy podczas stosowania mostów czy protez. Stosując implanty kształt naszej szczęki , profil naszej twarzy pozostanie niezmienny.

Proces Implantacji
Diagnostyka – na podstawie klinicznego badania stanu jamy ustnej pacjenta, tomografii komputerowej, badań RTG lekarz diagnozuje możliwość uzupełnienie braków zębowych za pomocą implantów stomatologicznych. Dobra diagnostyka pozwala dobrać odpowiednią technikę implantacji.
Implantacja – wykonywany w znieczuleniu miejscowym w warunkach pełnej aseptyki i sterylności to proces chirurgiczny polegający na umieszczeniu implantu w kości. Lekarz implantologii wykonuje nacięcie i odsłania kość szczęki w miejscu wszczepu implantu, a następnie wykonuje otwór pod implant przy pomocy wiertła. Wykorzystując różnej grubości wiertła od najmniejszej do największej, kończąc na grubości wprowadzanego implantu. Następnie w otwór wprowadzany jest implant, dokręcony z odpowiednią siłą nie uszkadzając kości. Jest to bardzo precyzyjny i ważny moment aby stabilnie osadzić implant. Po szyciu dziąsła następuje etap gojenia, który trwa od 6 tygodni do kilku miesięcy w zależności od sytuacji klinicznej. Po zakończonym procesie gojenia następuje odsłonięcie implantu i wprowadzenie specjalnego elementu – wymiana śruby zamykającej na śrubę gojącą. Śruba gojąca kształtuje dziąsło tak aby tytanowy implant nie był widoczny. Dziąsło jest ponownie zszywane. Po kilku dniach można ściągnąć szwy. Po około 2-3 miesiącach można rozpocząć etap protetyczny.
Protetyka – po zakończonym procesie gojenia (zakończony proces osteointegracji) można przystąpić do procesu protetycznego. Lekarz pobiera wyciski w celu przygotowania pracy protetycznej. Praca protetyczna powstaje przy współpracy lekarza z laboratorium protetycznym. Największą popularnością cieszą się korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej i korony pełnoceramiczne, które mają najbardziej zbliżone cechy do naturalnych zębów. Po zakończonym etapie protetycznym możemy normalnie gryźć, uśmiechać się jak przed utratą zębów.
Implantologia pomaga odzyskać piękny i zdrowy uśmiech.
Implanty zębów cała szczęka, chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, poznać cenę ?
Korzyści implantów zębowych
1. Korzyści zdrowotne
Po ekstrakcji zębów negatywnym skutkiem są niekorzystne zmiany w jamie ustnej. Dochodzi do zaniku tkanki kostnej, rozsuwania się i pochylania pozostałych zębów. Aby uniknąć tych niekorzystnych skutków ekstrakcji zębów warto uzupełnić braki implantami.. Dzięki temu wzmocnimy całe uzębienie i będziemy mieć zdrowy i piękny uśmiech.
2. Trwałość implantów
Trwałość implantów wynosi 10-30 lat. Implanty wytwarzane są z biokompatybilnych materiałów, przez co ryzyko odrzucenia wszczepu przez organizm jest minimalne. Wszczepianie implantów zębowych nie wymaga ingerencji w strukturę zdrowych zębów, a wszczep trwale zrasta się z kością, tworząc stabilną podstawę dla koron.
3. Komfort użytkowania
Bardzo wysoki komfort użytkowania to największa zaleta implantów zębowych. Kolejną bardzo ważną zaletą jest to, że wszczepy umieszczone pod linią dziąseł są niewidoczne. Zamocowane do nich korony wyglądają estetycznie i bardzo dobrze imitują naturalne uzębienie. W komfortowym użytkowaniu pomaga brak ruchomych elementów, które mogłyby powodować otarcia lub ból. Użytkownik implantów zębowych może mieć poczucie jakby miał swoje naturalne zęby.
Masz pytania, chcesz uzyskać szczegóły lub ustalić termin wizyty ?

