fbpx

Perio-Dens Klinika Stomatologiczna w Bydgoszczy

ENDODONCJA

Skuteczne leczenie kanałowe

Czym jest endodoncja ?

Leczenie endodontyczne w naszej praktyce realizowane jest przez szereg ostatnich lat z wykorzystaniem nowoczesnych technik i urządzeń. Dobre efekty, które uzyskujemy to wynik wielu szkoleń i umiejętnego wykorzystania urządzeń takich jak mikroskop czy mikrosilniki i skalery dedykowane endodoncji. Jako nieliczni staramy się z powodzeniem realizować powtórne leczenie endodontyczne, tzw. reendo. Wykonujemy takie działania bardzo często na zlecenie wielu lekarzy stomatologów z którymi współpracujemy w ramach zespołowego prowadzenia pacjentów. Jesteśmy otwarci na wyzwania i staramy się ratować od ekstrakcji maksymalnie dużo zębów, jak tylko jest to możliwe.

Nowoczesne metody leczenia kanałowego kluczem do sukcesu w leczeniu stomatologicznym. Endodoncja to nasza specjalność.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba, dezynfekcji wszystkich kanałów, poszerzenia, a następnie wypełnienia materiałem syntetycznym. Wychodząc na przeciw potrzebom naszym pacjentom, gabinet wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt służący do leczenia kanałowego.
Aby zapewnić pacjentowi jak największy komfort psychiczny i fizyczny cały zabieg przebiega w znieczuleniu komputerowym wykonanym aparatem QuickSlepper. Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz zachowania pełnej sterylności na czas zabiegu zakłada się koferdam (tj. guma izolująca dostęp śliny do zęba i dostęp płynów dezynfekcyjnych do jamy ustnej). Endometr jest urządzeniem służącym do pomiaru długości roboczej kanału, zapewnia dokładność co do milimetra, tak aby kanał był opracowany na pełnej długości. Potwierdzeniem zgodności pomiarów z endometru jest kontrola radiowizjograficzna (rentgenowska). Możliwe jest także wykonanie zdjęcia z narzędziami umieszczonymi w kanałach. Endometr w połączeniu z silniczkiem endodontycznym daje możliwość maszynowego opracowania kanału, co znacznie skraca czas zabiegu. Dodatkowym urządzeniem podnoszącym standard leczenia endodontycznego jest mikroskop zabiegowy. Budowa anatomiczna zębów jest na tyle skomplikowana, że pracując bez mikroskopu często nie można odnaleźć ujść wąskich lub dodatkowych kanałów. Mikroskop jest pomocny także w leczeniu zakrzywionych kanałów, powtórnego leczenia endodontycznego, usuwania złamanych narzędzi z kanałów oraz w zamykaniu perforacji. W nagłych wypadkach (złamanie korony zęba) możliwe jest przeleczenie zęba na jednej wizycie wraz z odbudową kompozytową. Zęby leczone kanałowo są zębami martwymi, dlatego odbudowę korony zęba należy wzmocnić cementując wkład koronowo-korzeniowy (np. z włókna szklanego) oraz szczelnie odbudować. Po zakończonym leczeniu zalecana jest korona protetyczna oraz zdjęcie rentgenowskie w celu kontroli po sześciu miesiącach.

endodoncja perio-dens Bydgoszcz
endodoncja perio-dens Bydgoszcz
Endodoncja Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy
Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy
PERIO-DENS Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy
Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy
Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy
Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy
Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy
Gabinet stomatologiczny w Bydgoszczy

Masz pytania, chcesz uzyskać szczegóły lub ustalić termin wizyty ?

Masz pytania, potrzebujesz porady lub chcesz umówić się na wizytę? ZADZWOŃ